Ankara Zirkonyum Diş Kaplama


Ankara Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kaplamaları sırasında uygulanabilecek birkaç çeşit madde bulunmaktadır. Diş kaplamalarının uygulamaları ise metal destekli ve metal desteksiz kaplama olarak iki gruba ayrılmaktadır. Estetik bir gülüş kaygısı içinde olan hastalar için, diş hekimleri de estetik tedavi yöntemleri arayışı içindedirler. Bu nedenle diş hekimleri estetik bir görüntüye sahip zirkonyum kaplamalarının kullanımını her geçen gün arttırmaktadır.

Zirkonyum, diş yapımında kullanılan beyaz renkli bir maddedir. Zirkonyum’un saf halini kullanmak yerine, zirkonya seramiği haline dönüştürerek özel fırınlarda işlenmiş hali kullanılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz kaplama grubunda yer almaktadır ve metal destekli kaplamalara göre daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Ankara zirkonyum diş kaplama kurumları, doğal ve estetik bir gülümseme kazanmanızı sağlamak için en kaliteli hizmeti vermektedir.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

*Zirkonyum diş kaplamaları, ışık geçirme özelliği sayesinde doğal dişinize ne yakın görüntüyü sağlamaktadır.

*Ankara zirkonyum diş kaplama merkezlerinde uygulanan kaplamalarının diş etleri ile uyumu geleneksek porselenlere göre çok daha iyidir.  Metal üstü porselen kaplamalar diş etlerinde morumsu bir görüntüye sebep olabilirken, zirkonyum kaplamada böyle bir ihtimal bulunmamaktadır.

*Zirkonyum kaplamalar, diş etleri ile doğal bir görüntü yarattığı için hastalar özellikle ön dişlerine bu kaplamayı yaptırmayı tercih etmektedir.

*Kimi hastalarda metal içerikli kaplamalara karşı alerjik durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumda kişiler biyolojik olarak daha uyumlu olan zirkonyum diş kaplamalarını tercih etmelidir.

*Zirkonyum kaplama yapılacak dişten, diğer kaplama türlerine göre daha az diş dokusu kesilmektedir.

*Daha az diş dokusu kesilen kişilerin sıcaklık ve soğukluk hassasiyetinin daha az olması beklenmektedir.

*Zirkonyum diş kaplamaları, estetik bir görüntü sağlamasının yanı sıra diş eti sağlığı içinde büyük önem taşımaktadır.

*Zirkonyum diş kaplamaları sigara ve diğer nedenler yüzünden oluşan lekeleri en aza indirmektedir. Bunun yanı sıra zirkonyum diş kaplamaları ağız kokusu, diş eti sorunları ve ağızda tat değişikliklerine sebep olmamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Dezavantajları

*Hastalarda çok uzun diş boşlukları ile karşılaşıldığı durumlarda zirkonyum kaplama yapmak kırılmalara neden olabileceği için, Ankara zirkonyum diş kaplama kurumları tarafından, tarafından tavsiye edilmemektedir.

*Zirkonyum diş kaplamaları, diğer kaplamalara göre biraz daha maliyetlidir.

 

Zirkonyum kaplama ankara tavsiye, zirkonyum kaplama fiyatları, zirkonyum kaplama fiyatları 2020, zirkonyum diş kaplama ankara, ankara zirkonyum diş kaplama, zirkonyum kaplama fiyatları ankara, zirkonyum kaplama fiyat ankara, zirkonyum diş kaplama fiyatları ankara, komple zirkonyum kaplama, zirkonyum ankara